Jaietako programa

AMOREBIETA-ETXANOKO JAIAK 2015
TXUPINAZOAREN EGUNA-JAIEN HASIERA__Uztailak 15 asteazkena-miercoles

20.00 Herriko plaza

Pregoia, txupinazoa eta kalejira, Amorebieta-Etxanoko eta Ondalan, zaldiko, erraldoi eta buruhandien konpartsak, gaitero eta txistulariak.
Pregón, chupinazo y posterior pasacalles de las comparsas de zaldikos, gigantes y cabezudos de Amorebieta-Etxano y Ondalan, gaiteros y txistularis.

20.30 Kalbarioa-Euskal Herria enparantza

Kaleko musika
​BANDARRA STREET BAND

22.00 Zubiondo parkea

​Kontzertua​​
​VENDETTA

​Erromeria
​BATEK DAKI

_______________________________________Uztailak 16 osteguna-jueves

11.00 Herrian zehar
​Por las calles

UDAZKEN taldearen kalejira
Pasacalles de los txistularis de UDAZKEN

Goizean Larrea
Por la mañana

KARMENGO JAIA. Meza, bertsolariak, UDABARRI dantza taldea, eta Euskal erromeria TRIKI PIU taldearekin.
Fiesta del Carmen. Misa, bertsolaris, Udabarri y romería con Triki Piu..

Ostean Larreako landetan
Después

HERRI KIROLAK
HARRIJASOTZAILEA
Perurena II
AIZKOLARIAK: URREZKO TXAPELDUNEN LIGA
Iñaki Azurmendi (2015 Urrezko txapelduna)
Donato Larretxea (2015 Urrezko txapelketako 3.)

18.00 Amorebieta IV frontoia

PILOTA PARTIDA PROFESIONALAK
IDOATE, IZA – VICTOR, LARUNBE
BERASALUZE II, ALBISU – BENGOETXEA IV, UNTORIA
Partidos de pelota profesionales
Ant/Org: Lagun Onak pilota elkartea

20.00 Gernika plaza

​Antzerkia
“WALKMAN”
Ganso&Cia

22.00 Zubiondo plaza

Erromeria
EGAN​

_______________________________________Uztailak 17 ostirala-viernes

Egun guztian Txosnetan
Durante todo el día

​KOADRILEN EGUNA
​Koadrilen bazkari herrikoia eta hainbat ekintza.
​Actividades diversas y comida popular de cuadrillas
​Ant/Org: Zornotzako koadrilak

11.00 Zelaieta Parkea

LA BOMBONERA. Fútbol 3×3

17.00 Herriko plaza

​KANTUGIRO
​Etbko telebista karaoke saioaren grabazioa
​Grabación del programa de karaoke de ETB
​Ant/Org: Eitb

17.30 Amorebieta IV frontoia

​KARMENETAKO VI. ESKU-PILOTA TXAPELKETA
​Torneo local de pelota mano
​Finalaurrekoak semifinales

21.00 Zelaieta parkea​

TXISTULARIEN XVI. KONTZERTUA
XVI. Gran concierto de txistularis
Artista gonbidatua/ Artista invitado: El Drogas + AIDAE
Ant/Org: Udazken txistu taldea


22.00 Zubiondo parkea

​Kontzertua
​LOS SABANDEÑOS

23.00 Txosnetan

​Kontzertua
​HORA TRECE
​GATILLAZO

__________________________________________Uztailak 18 larunbata-sábado

Goizean Zubiondo parkea
Por la mañana

MARMITAKO LEHIAKETA
Concurso de marmitako
Ant/Org: Zornotzako koadrilak

Amantala eskuetan gaixotasun arraroekin
Delantal en mano con las Enfermedades Raras
Ant/Org: Feder País Vasco

09.00 Ibaizabal errekan

UMEEN ARRANTZA LEHIAKETA
​Concurso infantil de pesca
Ant./Org. Errekamendi

11.00 Gure Kirolak bolatokian

​UMEENTZAKO BOLO TXAPELKETA
Torneo de bolos infantil
Ant/Org: Club bolos Zornotza

18.30 Amorebieta IV Frontoia

​ZORNOTZAKO I. MASTER KAIOLA
​Finalak. Finales.
Ant/Org: Lagun Onak pilota elkartea

19.00 Zelaieta zentroa

​DJ TOPAKETA
​Concentración de DJs
ALEX TC DAVID MEDINA JOSU ARAMBURU
NEMO GAUSS aka FERNANDO CARVALHO TAYKUS UNAIZ & MAIK

21.00 Gure Kirolak bolatokian

​KARMENETAKO V. BOLO TXAPELKETA
V.torneo de bolos de fiestas.
Ant/Org: Club bolos Zornotza

22.30 Zubiondo plaza

​Kontzertua
​BETAGARRI

​Erromeria
​ZIRKINIK BEZ

24.00 Txosnetan

DJ KUL​
THE MIDDLE FINGER
Ant/Org: Txosnen koordinakundea

___________________________________________Uztailak 19 igandea-domingo

11.30 Zubiondo plaza

​UMEENTZAKO JOLAS PARKEA
​EZINEZKOEN FERIA
​Parque de juegos infantil

​FEDERITO eta gaixotasun arraroak
​FEDERITO y las Enfermedades Raras
​Ant/Org: Feder Pais Vasco

12.00 Herriko plaza

​MUSIKA BANDAREN KONTZERTUA

12:00 Jauregibarria parkea

ARKU TIROKETA
Tiro con arco y stand participativo al público
Ant./Org. Ostadar

17.00 Amorebieta IV frontoia

​KARMENETAKO VI. ESKU-PILOTA TXAPELKETA
​Torneo local de pelota mano
​Finalaurrekoak. Semifinales

17.00 Zubiondo plaza

​UMEENTZAKO PUZGARRIAK
​Hinchables infantiles

21.00 Zelaieta parkea

​Kontzertua
​MIKEL URDANGARIN
​ANE ETCHEGOYEN

___________________________________________Uztailak 20 astelehena-lunes

Egun guztian zehar AESK lokala Txiki Otaegin
Todo el dia

​Umeentzako IV. RALLY SLOT AMOREBIETA TXAPELKETA
​IV. Campeonato infantil de Scalextric de Amorebieta

21.00 ​Herriko plaza

BERTSOLARIAK
Herrialdeetako txapeldunen saioa
FREDI PAIA
SUSTRAI COLINA
JULIO SOTO
MANEX AGIRRE
(Euria eginez gero, Zornotza Aretoan
En caso de lluvia en Zornotza Aretoa)

___________________________________________Uztailak 21 asteartea-martes

18:00 Amorebieta IV Frontoia
PALA PARTIDAK.
Herriko Txapelketaren finalerdiak
Semifinales del campeonato local
​Ant/Org: Betiko jokalariak

19.00 Txosnagunea

KOADRILEN ARTEKO TALENT SHOW
Concurso Talent show entre cuadrillas
Ant/Org: Zornotzako koadrilak
22.00 Herriko plaza

​Nazioarteko dantzak
​AKUD BRANKO KRSMANOVIC (Serbia)

(Euria eginez gero, Zornotza Aretoan
En caso de lluvia en Zornotza Aretoa)

_______________________________________Uztailak 22 asteazkena-miércoles

21.00​Herriko plaza

​Dantza
​“HAZIPENEN POZAK”
​Kukai-Tanttaka

22.30 ​Zubiondo plaza

​KALEKO ZINEA
​Cine al aire libre

____________________________________________Uztailak 23 osteguna-jueves

18.30 Ibaizabal erreka

KOADRILEN ARTEKO PIRAGUA JAITSIERA
Bajada de piraguas entre cuadrillas
Ant/Org: Zornotzako koadrilak

19.00 ​UMEEN TANBORRADA
Tamborrada infantil

22.00 ​Herriko plaza

Zirko-antzerkia
“RUDO”
Cia. Manolo Alcantara

____________________________________________Uztailak 24 ostirala-viernes

17.00 Zelaieta parkea

ALDI BEREKO 50 XAKE PARTIDA Javier Marchenaren kontra (Bizkaiko txapelduna eta FIDE maisua)
50 partidas simultáneas de ajedrez contra Javier Marchena
Ant/Org: Club de ajedrez Zornotza

17.00 Larrea Kiroldegia

​JAIETAKO I. PADEL TXAPELKETA. Finalaurrekoak
I. Campeonato de Padel de Fiestas.Semifinales
​Ant/Org: Padeltza

18.00 Zubiondo parkea

BIZIKLETA EGUNA
Día de la bici
Ant/Org: Urgozo iturria txirrindulari elkartea

18:30 Amorebieta IV Frontoia
PALA PARTIDAK.
Herriko Txapelketaren finalak
Finales del campeonato local
​Ant/Org: Betiko jokalariak

21.00 Zubiondo plaza

ZU ZEU ARTISTA!!!!​
​Herriko gazteen proposamen eszenikoen VI. lehiaketa(+10 urte)
VI. Concurso local de propuestas escénicas de jóvenes (+10 años)​

22.00​Zubiondo plaza

Kontzertua+Disko festa
​RANDOM
​TWIN MELODY
​OIHAN VEGA

23.00 Txosnetan

​Kontzertua
​LARREGI
​HESIAN

24.00 Txosnetan

​Alkoholemia karpa
_________________________________________Uztailak 25 larunbata-sábado

Goizean Zelaieta parkea
Por la mañana

BASERRITARREN AZOKA
Feria de productos de caserío
Ant/Org: Nekalur

Egun guztian
Todo el día

AITITE-AMAMEN JAIA: meza , aurreskua, erromeria…
Fiesta de la 3ª edad: misa, aurresku, bailables…
Izena emateko/Inscripciones: Nafarroa zentroa

Egun guztian Txolon futbol zelaia
Todo el día

​RUGBY EGUNA
​Ant/Org:Zornotzako Urgozo Rugby taldea

09:00 Boroa poligonoan

XCI. USAKUME TIROKETA OFIZIALA
XCI. Tirada oficial de pichón
Ant./Org.: Errekamendi

10.00 Katibi zalditegian

​EUSKADIKO EKITAZIO TXAPELKETA OSOA: Doma, salto, krosa
​Campeonato completo de Euskadi de equitación: Doma, salto, cross
​Ant/Org: Katibi

11.00 Larrea Kiroldegia

​JAIETAKO I. PADEL TXAPELKETA. Finalak
I. Campeonato de Padel de Fiestas.Finales
​Ant/Org: Padeltza

17.00 Amorebieta IV frontoia

​KARMENETAKO VI. ESKU-PILOTA TXAPELKETA
​Torneo local de pelota mano
​Finalak. Finales
​Ant/Org: Lagun onak pelota elkartea

17.00 Urbano Larruzea kalea

XXXIV. XAKE TXAPELKETA
XXXIV. Torneo de ajedrez
Agustín Zamakona Memoriala-Memorial Agustín Zamakona
Ant/Org: Club de ajedrez Zornotza

18.30 Urritxe Futbol Zelaia

​SDA TALDEAREN AURKEZPEN-PARTIDA
​IV. Amorebieta-Etxanoko Udala Saria
Partido de presentación del equipo S.D.A.
​IV. Trofeo Ayuntamiento de Amorebieta-Etxano
​Ant/Org: Sociedad Deportiva Amorebieta

18.30 Zelaieta parkea

KOADRILEN ARTEKO HERRI KIROLAK
Deporte rural entre cuadrillas
Ant/Org: Zornotzako koadrilak

19.00 Herriko plaza- San Miguel Kalea

AMOREBIETA-ETXANOKO IV. MILIA
IV. Milla de Amorebieta-Etxano
Ant/Org:Zornotzako korrikalariak

22.30 Jauregibarria

SU ARTIFIZIALAK
Zaragozana piroteknia

22.45 Zubiondo plaza

Camp berbena
​LONDON ORKESTRA

23.00 Txosnetan

​Kontzertua
​CARA Y CRUZ
​ZE ESATEK!

__________________________________________Uztailak 26 igandea-domingo

09:00 Boroa poligonoan

XCI. USAKUME TIROKETA herrikoia
XCI. Tirada social de pichón
Ant./Org.: Errekamendi
​Izen ematea 17.00etan bukatzen da
​La inscripción se acaba a las 17.00

10.30 Zezilia Gallartzagoitia

​5”ko tren zirkuitu eramangarria
​Circuito portátil de tren de 5”

11.00 Jauregibarria

​BIZKAIKO ABELBURU PIRINIOTARREN VII.TXAPELKETA
​VII. campeonato de ganado pirenaico

11.00 Jauregibarria

ONTZI-MODELISMOAREN ERAKUSTALDIA
Exhibición de modelismo naval
Ant/Org: Bilbo Model Club

11.30 Zelaieta parkea

​UMEENTZAKO JOLAS PARKEA
​CIRCOMOTIK
​Parque de juegos infantil

​Laguntza jokoak ASEBIrekin
Juegos Colaborativos con ASEBI
​Anto/Org: Feder Pais Vasco

12.30 Zelaieta parkea

​Ipuin kontalaria ingelesez
​Cuentacuentos en ingles
​KID&US
​Ant/org: Udal liburutegia

17.00 Zelaieta parkea

​UMEENTZAKO PUZGARRIAK
​Hinchables infantiles

19.00 Zelaieta parkea

Umeentzako antzerkia
“KONTU KANTARI”
La Ressistens Kolektibo

22.30 TANBORRADA

__________________________________________Uztailak 27 astelehena-Lunes


19.30 KOADRILEN ARTEKO XVI. MOZORRO LEHIAKETA
SUGARRI ETA ZAPARRADA BATUKADA taldeekin
​XVI. Desfile concurso de disfraces de cuadrillas
​Con los grupos SUGARRI y BATUKADA
Ant/Org: Zornotzako koadrilak

20.30 Herriko plaza

MOZORRO LEHIAKETAREN SARI BANAKETA
Entrega de premios del concurso de disfraces

21.00 Harrison -Luis Urrengoetxea – Euskal Herria plaza – Kalbarioa

Kaleko musika
ZAPARRADA BATUKADA​

21.00 Andra Mari plaza – Zezilia Gallartzagoitia

​Kaleko musika
​SUGARRI

22.30 Zubiondo plaza

Kontzertua
ABBA The New Experience

www.amorebieta.com – Hilero Zornotzan © 2015

Ir arriba.